Start list 2018

Last updated: 17. April 2018.

 

Individual 23 km
  Name City Country Sex
1 Abaza Mariana Bucuresti RO F
2 Adrian Roata Rosiori De Vede RO M
3 Afilipoaie Marius Miercurea Ciuc RO M
4 Ágoston Norbert Vlahita / Szentegyháza RO M
5 ALEXE MOCANU BUCUREŞTI RO M
6 Almásiné Vecseri Sarolta Szentes HU F
7 Amohnoae Andrei Bucuresti RO M
8 Andronic Ionel Onesti RO M
9 Anghel Calin Bucuresti RO M
10 Antal Katalin Erzsébet Miercurea Nirajului / Nyárádszereda RO F
11 Apetroaie Vasile Eforie Nord RO M
12 Ardelean Claudiu Bradesti RO M
13 Avram Daniela Cluj-Napoca RO F
14 Babcsán Zoltán Kecskemét HU M
15 Bako Attila Odorheiu Secuiesc / Székelyudvarhely RO M
16 Bako Tímea Odorheiu Secuiesc / Székelyudvarhely RO F
17 Bakos Anikó Gyergyószentmiklós RO F
18 Balázs Péter Timisoara / Temesvár RO M
19 BÁLINT ANIKÓ Marosvásárhely RO F
20 Bálint Géza Marosvásárhely RO M
21 Bálint János Oradea / Nagyvárad RO M
22 Baló Gyula Göd HU M
23 Balogh László Tamási HU M
24 Balogh Erőss Szidónia Csíkszereda RO F
25 Baloghné Lak Tünde Százhalombatta HU F
26 Bányainé Székely Erika Kulcs HU F
27 BARCZÁN ERIKA Odorheiu Secuiesc / Székelyudvarhely RO F
28 Bata László Budapest HU M
29 Békesi Tímea Oradea RO F
30 Bella András Pápa HU M
31 Bender Karlheinz Bad Nauheim DE M
32 Benő Zoltán Delnita / Csíkdelne RO M
33 Berdal Ilona Paks HU F
34 Berényi Ági Csíkszereda RO F
35 Berkeci Levente Csíkszereda RO M
36 BÍRÓ Henrietta GÖD HU F
37 BÍRÓ ISTVÁN Miercurea Nirajului / Nyárádszereda RO M
38 Birtalan Csanád Sepsiszentkirály RO M
39 Bitai Mónika-Csilla Sepsiszentgyörgy RO F
40 Bodor Emőke Cluj Napoca / Kolozsvár RO F
41 Bokor Csaba Tg-Mures / Marosvásárhely RO M
42 Boldijar Vlad-Victor Bucuresti RO M
43 Bori Bianka Budapest HU F
44 Boross Viktor Kiskunhalas HU M
45 Bota Ioan Brasov RO M
46 Bunda István Ineu / Csíkjenőfalva RO M
47 Caimacan Serghei Chisinau MD M
48 Calenic Andra Bucuresti RO F
49 Catalin Valentin Neagos Buzau RO M
50 CATANICIU Cecilia Rm.Valcea RO F
51 Cernat Danut Bucuresti RO M
52 CHIRITESCU Florin Bucuresti RO M
53 Chivu Adrian Targoviste RO M
54 Cimpian Attila Szentegyháza RO M
55 Cojocaru Monica Campulung RO F
56 Condrea Georgeta Sfântu Gheorghe /Sepsiszentgyörgy RO F
57 Czifra József Targu Secuiesc / Kézdivásárhely RO M
58 Csanádi Béla Hajduszoboszló HU M
59 Császár Előd Miercurea Ciuc / Csíkszereda RO M
60 Csata Orsolya Suseni / Gyergyóújfalu RO F
61 Csillag Rita Paks HU F
62 Dajka Éva Csíkszentmárton RO F
63 Darvas Szilárd Dunavarsány HU M
64 DEÁK LÁSZLÓ Kazincbarcika HU M
65 DEÁK MÓNIKA Kazincbarcika HU F
66 Delia Socaci Bucharest RO F
67 Demeter Attila Lövéte RO M
68 Dóczi Attila Targu Mures / Marosvásárhely RO M
69 DÓCZI Botond Targu Mures / Marosvásárhely RO M
70 Dominte Mircea Bacau RO M
71 Dr. Korsós Viktória Baja HU F
72 Dr. Nagy Viktória Hódmezővásárhely HU F
73 Dr. Papp Huba Martonvásár HU M
74 Dragnescu Andrei Bucuresti RO M
75 Dragoman Ioan Cristian Medias RO M
76 Duklesz Mihály BUDAPEST HU M
77 Egyed Géza Targu Secuiesc / Kézdivásárhely RO M
78 Ene Sorin Bucureati RO M
79 Ercse István Targu Mures / Marosvásárhely RO M
80 Erdei István Makó HU M
81 Erdélyi László Budapest HU M
82 ERHAN TEODOR PLOIESTI RO M
83 Farkas Csilla Orosháza HU F
84 Farkas Levente Odorheiu Secuiesc / Székelyudvarhely RO M
85 FAZAKAS ZOLTÁN CSÍKFALVA RO M
86 Fejér Szabolcs Csíkszereda RO M
87 Fenyővári Attila Pellérd HU M
88 Ferencz Zsolt Gheorgheni / Gyergyószentmiklós RO M
89 Ferenczy Didina Bucuresti RO F
90 Ferenczy Attila Stefan Bucharest RO M
91 FODOR EDIT Budapest HU F
92 Földesi Veronika Ditrau / Ditró RO F
93 Füzes Attila Cluj-Napoca / Kolozsvár RO M
94 Gall Vilmos János Csíkszereda RO M
95 Garzó Tünde Berettyóújfalu HU F
96 Gellén Zsolt Budapest HU M
97 Golicza Réka Odorheiu Secuiesc / Székelyudvarhely RO F
98 Gorza István Táplánszentkereszt HU M
99 GOTHÁRD JÓZSEF SZÉKELYUDVARHELY RO M
100 Gönczi Dezső Odorheiu Secuiesc / Székelyudvarhely RO M
101 Greabu Liliana Targu Mures RO F
102 Grezer Peter Medias RO M
103 Györfi Elek-Tóbiás Baraolt / Barót RO M
104 Győri Gábor Kaposvár HU M
105 Hajnal Csilla Kiskunfélegyháza HU F
106 Hemmertné Németh Annamária Szeged HU F
107 Herédi-Szabó Krisztina Szeged HU F
108 Hofferek Attila Budaörs HU M
109 HORVÁT DOROTTYA Csíkszereda RO F
110 Horváth Jenci Izsák HU M
111 Hölgye Gabriella Dunakeszi HU F
112 Illés Attila Pécel HU M
113 Irimie-Florin Todoran Cluj Napoca RO M
114 Ispan Attila Martonvásár HU M
115 ISTVÁN ATTILA PARAJD RO M
116 Iszlai Gyula Nyárádszereda RO M
117 Iulian Catalin Stanciu Brasov RO M
118 Ivanescu-Gliga Andrei Ploiesti RO M
119 Jáger Péter Celldömölk HU M
120 Jakab Enikő Székelyudvarhely RO F
121 Jakab András Gödöllő HU M
122 Jánosi Csanád Csíkszereda RO M
123 Joó Anna Mária Szentes HU F
124 Juhász Eszter Szentes HU F
125 Juhász Eszter Szentes HU F
126 Kanabé Emese BUDAPEST HU F
127 Katona Johanna Kaposvár HU F
128 Kelemen Anett Pilisvörösvár HU F
129 Kertész Gábor Kézdivásárhely RO M
130 Keszi József Budapest HU M
131 Király Csaba Marosszentgyörgy RO M
132 Kis Zoltán Gyula Berettyóújfalu HU M
133 Kis – Jakab Edina HÓDMEZŐVÁSÁRHELY HU F
134 Kiss József Makó HU M
135 Kodai Gábor Dunaújváros HU M
136 KÓNYA HUNOR Baraolt / Barót RO M
137 Kósa Szilárd Géza Budapest HU M
138 KOVÁCS ZOLTÁN Törökszentmiklós HU M
139 Kovács Barbara Odorheiu Secuiesc / Székelyudvarhely RO F
140 Kovács Attila Odorheiu Secuiesc / Székelyudvarhely RO M
141 KOZÁK ISTVÁN Kengyel HU M
142 Kozomos Lajos SOVATA /SZOVÁTA RO M
143 König Ferenc Kaposvár HU M
144 Kövesdi Erzsébet Göd HU F
145 Kurkó Izabella Budapest HU F
146 Lajkó Csaba Székesfehervár HU M
147 Lajkó Mónika Jánoshalma HU F
148 Lázár Lázár Sfintu Gheorghe / Sepsiszentgyörgy RO M
149 Leber László Paks HU M
150 Lengyel Attila Makó HU M
151 Lévai Ferenc Izsák HU M
152 Lipsa Ciprian Galati RO M
153 Lönhárd Róbert Csíkkarcfalva RO M
154 Lukácsi Csaba Odorheiu Secuiesc / Székelyudvarhely RO M
155 Lurtz Levente RUPEA RO M
156 Magyar Imre Csíkszereda RO M
157 Magyari Szabolcs Székelyudvarhely RO M
158 Magyarosi Szilárd Reghin / Szászrégen RO M
159 Majorosi Éva Szeged HU F
160 mariana irimia cluj-napoca RO F
161 Márkus György Győr HU M
162 Márkusfalvi-Tóth ÁDÁM Budapest HU M
163 Márton Csongor Marosvásárhely RO M
164 Matei Vasile Ploiesti RO M
165 Meszaros Marilena Marghita / Margitta RO F
166 Mészáros Zsolt Targu Mures / Marosvásárhely RO M
167 Mihaila Marius Pantelimon RO M
168 Miklós Enikő Dunaújváros HU F
169 Miklós Roland Békéscsaba HU M
170 Moldován István Nyárádszereda RO M
171 Molnár Norbert Tápszentmiklós HU M
172 Molnár Csabáné Berhida HU F
173 Munteanu Dragos Bacau RO M
174 Nacsa Szilvia Budapest HU F
175 Nae Marius-Adrian Targoviste RO M
176 Nae Loredana-Andreea Targoviste RO F
177 Nagy Csaba Odorheiu Secuiesc / Székelyudvarhely RO M
178 Nagy Katalin Sepsiszentrgyörgy RO F
179 Nagy Sándor LUDUS /MAROSLUDAS RO M
180 Nagy István Marosvásárhely / Tirgu Mures RO M
181 Nastase Valentina Bacau RO F
182 Nastase Vasile Bacau RO M
183 Neacsu Lucian Alexandru Galati RO M
184 Neacsu Floricica Galati RO F
185 Negru Gheorghe Baia Mare RO M
186 Nemes Zsuzsanna ÉRD HU F
187 Oana Sabin Bucuresti RO M
188 Oana Mihaela Trif Bucuresti RO F
189 OLÁH SÁNDOR Csíkszereda RO M
190 Oláh Dominika Orosháza HU F
191 Orbán Zsuzsa Csíkszereda RO F
192 Orza Csilla MÁRIA Sepsibükszád RO F
193 PÁNCZÉL TIBOR Marosvásárhely RO M
194 Papp Róbert Budapest HU M
195 Papp Károly Orosháza HU M
196 Patyi Mihály Dunakeszi HU M
197 Penescu Adrian Bucuresti RO M
198 Pesti Tímea Szeged HU F
199 Petre Sandu Gilbert Rosu RO M
200 Piller Adrien Kaposvár HU F
201 Pócsi Attila Nagykálló HU M
202 Popa Ioan Praid RO M
203 POPESCU MIHAIL CHIAJNA RO M
204 Pozderka Attila Budapest HU M
205 Pruzsinszki Krisztina Budapest HU F
206 Puha Anikó Kaposvár HU F
207 PUSKÁS ISTVÁN SZÉKELYUDVARHELY RO M
208 Puskás Attila Targu Mures / Marosvásárhely RO M
209 Rancz Zsolt Tg. Secuiesc / Kézdivásárhely RO M
210 Rápolti Jenö Sepsiszentgyörgy RO M
211 Reiner János Nagykáta HU M
212 RÉVÉSZ ISTVÁN Budapest HU M
213 RUICA Armand-aovidiu PITESTI RO M
214 Sallai Zsolt Cluj-Napoca / Kolozsvár RO M
215 Sandu Daniel Stefanesti RO M
216 Simo János Miercurea Ciuc / Csíkszereda RO M
217 Sinka Zsolt Székelyudvarhely RO M
218 Sörös István Izsák HU M
219 Stanica Oana-Stefania Giurgiu RO F
220 Suciu Oana Cluj-Napoca RO F
221 Suciu Adrian Galesti RO M
222 Surdu Denisa Medias RO F
223 Sükös Ákos Odorheiu Secuiesc / Székelyudvarhely RO M
224 Sükös József Odorheiu Secuiesc / Székelyudvarhely RO M
225 Szabó Péter Budapest HU M
226 Szabó László Kazincbarcika HU M
227 Szabó Zsolt Kecel HU M
228 Szalay Krisztián Budapest HU M
229 Szász Lenke Csíkszentmárton RO F
230 Szász Hargita Csíkszentmárton RO F
231 Szász Szabolcs Csikfalva RO M
232 Szeifertné Tóth Erika Százhalombatta HU F
233 Székely Sipos Sándor Zolta Kolozsvár RO M
234 Szeleczky Balázs Dunaujváros HU M
235 Szemerédi Éva Budapest HU F
236 Szentmiklósi Lajos Ágasegyháza HU M
237 Szikszai RÉKA-ZSUZSANNA Odorheiu Secuiesc / Székelyudvarhely RO F
238 SZITA JÁNOS Kaposvár HU M
239 Szövérfi Zsuzsanna Pasareni / Backamadaras RO F
240 Szűcs Sándor Budapest HU M
241 Tamás Kinda Odorheiu Secuiesc / Székelyudvarhely RO M
242 TAMÁS KACSÓ GÁSPÁR CSÍKSZEREDA RO M
243 Tatar Ciprian Brancovenesti RO M
244 Teodorescu Marius Iasi RO M
245 Tercu Andrei Craiova RO M
246 Tilk Zsuzsa Budapest HU F
247 Tokacs Realdo București RO M
248 Topirceanu Virgil Bucuresti RO M
249 Tóth Ferenc Kazincbarcika HU M
250 Tóth Krisztián Szeged HU M
251 TÖRÖK CSABA Marosvásárhely / Tirgu Mures RO M
252 TÖRÖK Ibolya Cluj-Napoca / Kolozsvár RO F
253 TÖRÖK Gergely Cluj Napoca / Kolozsvár RO M
254 Trofimova Victoria Chisinau MD F
255 Váczi Balázs Szeged HU M
256 Vadász Zoltán Székelyudvarhely RO M
257 Van Parys Jean Francois Saint Leger BE M
258 VÁNYOLÓS Elemér Miercurea Ciuc / Csíkszereda RO M
259 Váradi Sándor Satu Mare / Szatmárnémeti RO M
260 Varga Tibor Kozármisleny HU M
261 Varga Krisztina Sopron HU F
262 Vas Szabolcs Targu Mures RO M
263 Vasilescu Alin București RO M
264 Veliscu Ovidiu Bucuresti RO M
265 Veliscu Maria Magdalena Bucuresti RO F
266 Veres Katalin Biatorbágy HU F
267 Vieru Anda Galati RO F
268 Vígh Zoltán Odorheiu Secuiesc / Székelyudvarhely RO M
269 Vincze Mónika Dunaujváros HU F
270 Virna Vasile Ciprian Iasi RO M
271 Visan Laurentiu Florin Bucuresti RO M
272 Vitos Dorottya Csíkszentmárton RO F
273 Vodislav Iulia Bucuresti RO F
274 Voicu Culai Galati RO M
275 WOHLFART RUDOLF Miercurea Ciuc / Csíkszereda RO M

 

Relay 23 km
  Team Name Name City Country Sex
1 Amigo Becze Tibor Miercurea Ciuc / Csíkszereda RO M
2 Amigo Incze Ernő Miercurea Ciuc / Csíkszereda RO M
3 Amigo Vancu Doru Miercurea Ciuc / Csíkszereda RO M
4 CEMENTLAPOK TEAM Bíró Brigitta Budapest HU F
5 CEMENTLAPOK TEAM Fülöp Ágota Budapest HU F
6 Duracell Orbán Emőke LÖVÉTE RO F
7 Duracell Soós Mózes Vlahita / Szentegyháza RO M
8 Duracell Bán Eszter Vlahita / Szentegyháza RO F
9 EDDIG5 HORVÁTH ÉVA Dunakeszi HU F
10 EDDIG5 TÖLGYESI PÉTER DUNAKESZI HU M
11 Enigmaticii Gogonea Razvan Brasov RO M
12 Enigmaticii Nastase Alina Brasov RO F
13 Enigmaticii Petcu Elena Brasov RO F
14 Fuss ha tucc! Fábián Zoltán Baile Tusnad / Tusnádfürdő RO M
15 Fuss ha tucc! Kristo Erika Baile Tusnad / Tusnádfürdő RO F
16 Fuss ha tucc! Sipos Csongor Baile Tusnad / Tusnádfürdő RO M
17 Glass Tuning Guran Gabriel Harman RO M
18 Glass Tuning Davidescu Claudiu Predeal RO M
19 Glass Tuning Groza Lucian Brasov RO M
20 Golden girls Trandafir Alexandra Brasov RO F
21 Golden girls Banu Irina Brasov RO F
22 Golden girls Davidescu Cristina Brasov RO F
23 Healthy Fitness PÁL Anna Mária Vlahita / Szentegyháza RO F
24 Healthy Fitness Szikszai Ildikó Vlahita / Szentegyháza RO F
25 Healthy Fitness Bíró Csilla Vlahita / Szentegyháza RO F
26 Két Keresztes Keresztes Kinga Ivánc HU F
27 Két Keresztes Keresztes Angéla Ivánc HU F
28 Kettlebellak Szabó Katalin Szentegyháza RO F
29 Kettlebellak Mihály Zsanett Szentegyháza RO F
30 Kettlebellak Márton Réka Szentegyháza RO F
31 Lady Lőrincz Timi Capalnita / Kápolnásfalu RO F
32 Lady Márton Kinga Vlahita / Szentegyháza RO F
33 Lady Márton Tünde Vlahita / Szentegyháza RO F
34 Lupii Antal Bianca Medias RO F
35 Lupii Dragoman Adriana Medias RO F
36 Lupii Antal Sergiu Rares Mediaș RO M
37 Metil-Alakulat Keresztes Mátyás Miercurea Ciuc / Csíkszereda RO M
38 Metil-Alakulat Czont Attila Miercurea Ciuc / Csíkszereda RO M
39 Metil-Alakulat Szilárd Márton Miercurea Ciuc / Csíkszereda RO M
40 Mi a medve elől futunk Kerékgyártó Laura Szigetszentmiklós HU F
41 Mi a medve elől futunk Gálné Fogarasi Anikó Dunaharaszti HU F
42 Mi a medve elől futunk Kővári Anita Budapest HU F
43 Miketten Váradi Angéla Satu Mare / Szatmárnémeti RO F
44 Miketten Váradi Alexandru Satu Mare / Szatmárnémeti RO M
45 Paragra Fit Korodi Beáta Csíkszereda RO F
46 Paragra Fit Molnár Barabás Zsófia Csíkszereda RO F
47 Paragra Fit Vancu-Miklós Hajnalka Csíkszereda RO F
48 Paragra Fit Junior András Zsuzsanna Csíkszereda RO F
49 Paragra Fit Junior András Fanni Csíkszereda RO F
50 Paragra Fit Junior ? ?
51 Power 1 csapat Rosu Erika Miercurea Ciuc / Csíkszereda RO F
52 Power 1 csapat ? ? ? ? ?
53 Power 1 csapat ? ? ? ? ?
54 Power Fitness “D” Mihály Csilla Miercurea Ciuc RO F
55 Power Fitness “D” Hajdó Barna Csíkszereda RO M
56 Power Vágtatò Csigák Egyed Adél Miercurea Ciuc / Csíkszereda RO F
57 Power Vágtatò Csigák Galaczi Éva Miercurea Ciuc / Csíkszereda RO F
58 Racheta Manea Catalina Cornu De Sus RO F
59 Racheta Cirstea Romina Cornu De Sus RO F
60 Racheta Ciocea Ioana Cornu De Sus RO F
61 Rohamlajhár Különítmény Kisfaludi-Bak Zsombor Cluj-Napoca / Kolozsvár RO M
62 Rohamlajhár Különítmény Nagy Róbert-Zoltán  Bibarcfalva RO M
63 Rohamlajhár Különítmény Német Hunor Cluj-Napoca / Kolozsvár RO M
64 RTC Runners Jere Levente Szekelyudvarhely RO M
65 RTC Runners László Szilárd Szekelyudvarhely RO M
66 RTC Runners Balázsy Hajnalka Szekelyudvarhely RO F
67 Run, Forest! Pruteanu Oana Bucuresti RO F
68 Run, Forest! Ciobanu Adriana Bucharest RO F
69 Running Fairies Pipera Nicoleta Bucuresti RO F
70 Running Fairies Dumitru Cristina Bucuresti RO F
71 Running Fairies Jianu Claudia Bucuresti RO F
72 Smart and pretty Berekméri Gabriella Odorheiu Secuiesc / Székelyudvarhely RO F
73 Smart and pretty Tamás Réka Odorheiu Secuiesc / Székelyudvarhely RO F
74 Smart and pretty Nagy Zsuzsanna Odorheiu Secuiesc / Székelyudvarhely RO F
75 Sport Therapie Bittmanne Furkö Krisztina Etyek HU F
76 Sport Therapie Sittner Paul Bucuresti RO M
77 sziocsik Csiszér Botond Csíkszereda RO M
78 sziocsik Molnár Andrea Csíkszereda RO F
79 sziocsik CZIKO ÉVA EMESE Miercurea Ciuc RO F
80 Szorgos Népünk Fogarasi Zoltán Vác HU M
81 Szorgos Népünk Ambrus Tamás Budapest HU M
82 Team 99 Dézsy Zoltán Csikszereda RO M
83 Team 99 Vass Katalin Csikszereda RO F
84 Team 99 Dézsy Rebeka Réka Csikszereda RO F
85 Tornádó Daninfeld Gabriel Székelyudvarhely RO M
86 Tornádó Farkas Gyöngyi Székelyudvarhely RO F
87 Tornádó Magyari Imola Székelyudvarhely RO F
88 TRG Márk Csucsi Róbert Csíkszereda RO M
89 TRG Gergely Boda Csíkszereda RO M
90 TRG Boda Tamás Miercurea Ciuc RO M
91 Trilak Trió Szabó Tamás Biatorbágy HU M
92 Trilak Trió Horváth Éva Szigetszentmiklós HU F
93 Trilak Trió Borbás Klára Budapest HU F
94 Tusnád-Expressz Deák Sándor Mikóújfalu RO M
95 Tusnád-Expressz Jakab Enikő Székelyudvarhely RO F
96 Tusnád-Expressz Sinka Zsolt Székelyudvarhely RO M
97 uhl Tankó Szende Vlahita / Szentegyháza RO F
98 uhl Mihály Tímea Vlahita / Szentegyháza RO F
99 uhl Demeter László Vlahita / Szentegyháza RO M

 

16 km Trekking
  Name City Country Sex
1 Ács Péter Budapest HU M
2 Bíró Henrietta Göd HU F
3 Csanádi Anikó Hajdúszoboszló HU F
4 Ferencz Dóra Göd HU F
5 Gencsi Arnold Lakitelek HU M
6 Gheorghiu Camelia Galati RO F
7 Határ Csaba Miskolc HU M
8 Horváth Júlia Budapest HU F
9 Nemeskéri Zsófia Göd HU F
10 Pápai Krisztián Zichyújfalu HU M
11 Szlekovics Dóra Dunaharaszti HU F
12 Urbán Dénes Budapest HU M
13 Verzea Georgeta Fieni RO F
14 Walter György Budapest HU M
15 Walter Magdolna Budapest HU F

 

8 km Trekking
  Name City Country Sex
1 Balázs Zsófia Timisoara / Temesvár RO F
2 Herédi Szabolcs Szeged HU M
3 Lányi Szeréna Budapest HU F
4 Miavecz István Fót HU M
5 Pruzsinszki László Budapest HU M
6 Zberea Adrian Iasi RO M